Vajalik info

Täpsem info telefonil
58 46 1111

Tõenäoliselt puutume me kõik kord kokku lähedase inimese kaotusega. Olgugi, et see aeg on raske ja valus, tuleb lähedastel võtta vastu hulk otsuseid, mis on seotud matuste korraldamisega. Tihtilugu on see lähedaste jaoks võrdlemisi keeruline protsess, sageli puudub ka info, kuidas täpselt tegutseda nii, et asjaajamine kulgeks võimalikult lihtsalt ja korraldatud saaks väärikas matuseteenistus. Toome välja peamise info, millele mõelda tasuks ja millega mis järjekorras tegelema peaks.

Me kohtume, et jälle lahkuda ja lahkume, et üha kokku minna, ses peitemängus põimiti me teed.

– A. Alliksaar-

Kuidas toimida?

Esmalt tuleb lahkunu surm fikseerida. Selleks tuleb kutsuda kiirabi, kes tuvastab inimese surma. Surmatõendi väljastab kas haigla või perearst. Kui surm on toimunud nädalavahetusel, siis tuleb surmatõendi saamiseks oodata tööpäevani.

Peale surma tuvastamist lahkunu transporditakse kohaldatud autoga surnukambrisse, kus tagatakse nõuetekohane säilitamine ja hooldus.

Transpordi tellimiseks helistage 58 46 1111 (vastame 24/7)

Matuse planeerimiseks

Matuse edasiseks planeerimiseks abistame Teid igakülgselt. Info küsimiseks palun helistage numbril 58 46 1111 või tulge meie kontorisse kohapeale, kalmistu 3A, Haapsalu linn. Meie abivalmis töötajad aitavad Teil, kooskõlas Teie soovidega, korraldada väärika ärasaatmise Teie lähedasele.

Enne meie poole pöördumist, oleks hea lähedaste ringis läbi arutada ja kokku leppida peamised matusetalitusega seotud küsimused. Kas soovitakse traditsioonilist kirstumatust või urnimatust, kas matusetalitus tuleb ilmalik või kiriklik. Kas ja millist transporti vajate, millist muusikat eelistate, kas on erisoove nt slaidiesitlus vms.

Koos meie töötajatega saate planeerida just sellise matuse, mis vastab Teie soovidele ja võimalustele.

%d bloggers like this: